Pomysły i trendy w remontach łazienek

Oceń artykuł:
This article is not available for your language.

 

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

 

Co jest istotne, gdy planujesz prace remontowo-budowlane w swojej łazience?

 

 

Planując remont łazienki warto uzmysłowić sobie, że jej wygląd i funkcjonalność mają za zadanie cieszyć twoje oczy przez następnych kilka, a może i kilkanaście lat. Dlatego obok wyboru armatury, wymiany starych rur i przyłączy, mebli czy oświetlenia bardzo ważne jest to, jak urządzisz podłogi i ściany. Czy wybierzesz płytki łazienkowe, czy inne rozwiązania?

Możliwości masz naprawdę wiele, a efekt zależy tylko od twojej wyobraźni i osobistych preferencji.

Potrzebujesz przy tym naprawdę dobrego fachowca, gdyż to, jaki będzie efekt końcowy, zależy w dużej mierze właśnie od tego, jak wykona prace remontowo-budowlane w Twoim domu. To, jak wykona remont łazienki, czyli w jaki sposób przygotuje podłoże, ustali idealne poziomy i piony, wreszcie z jakich materiałów będzie korzystał, jest niezmiernie ważne. Jeśli już decydujesz się na rozpoczęcie metamorfozy swojej łazienki, znajdź najlepszego. Możesz to zrobić przy pomocy serwisu  groond.com, gdzie masz możliwość przeprowadzenia aukcji  lub przetargu na prace remontowo-budowlane.

 

Trendy w urządzaniu łazienek

 

Przyjrzyjmy się temu, jakie są aktualne trendy w aranżacji łazienek.

Przede wszystkim królują płytki łazienkowe, które wciąż pojawiają się na podłogach, a i przeważnie na ścianach. Projektanci inspirują się obecnie motywami mozaikowymi, z małych kawałków układa się większe struktury, które pokrywają posadzki, wyciszając jednocześnie wnętrze jednobarwnymi lub spokojnymi strukturami na powierzchniach pionowych.

 

Płytki łazienkowe - kolorowa mozaika

Płytki łazienkowe z motywem kolorowej mozaiki

 

Warte uwagi są także nawiązania do wielobarwnych, ciekawych wzorów arabskich i innych inspiracji rodem z krajów Dalekiego Wschodu.

 

Płytki łazienkowe z motywem arabskim

Płytki łazienkowe z egzotycznym motywem

 

Równie ciekawym trendem są nawiązania do natury, jej kolorów i harmonii, brązów drewna, odcieni naturalnych kamieni, ciemnej, spokojnej zieleni. Przy tym kształty płytek przybierają formy dużych, prostokątnych lub kwadratowych paneli, ale też sześciokątów, czy tzw. rybich łusek. Wnętrza są przy tym albo bardzo neutralne, albo oryginalne i niepowtarzalne. W każdym przypadku warto zaznaczyć charakter łazienki jakimś małym detalem, który ją wyróżni. Może to być niewielki element, jak na przykład mały ozdobny pasek, czy pojedynczy wzorek.

 

Płytki łazienkowe z elementami pojedynczych wzorów poziomych

Wzory i kolory natury - różnego typu płytki łazienkowe w jednym pomieszczeniu

 

Płytki łazienkowe w kolorach natury o różnych wzorach - przykład urządzonej łazienki

Pomysł na ciekawe urządzenie łazienki - różne płytki łazienkowe z wykorzystaniem wzorów poziomych i rombów

 

Jeżeli lubisz klasykę, wybierz ponadczasową biel. W tym przypadku wiesz, że twoja łazienka nigdy nie wyjdzie z mody, trendy się zmienią, a wnętrze pozostanie wciąż świeże i jasne. Wygląd i charakter pomieszczenia będziesz dowolnie zmieniać za pomocą dodatków takich, jak ręczniki, mydelniczki, kolorowe świece i inne.

 

Gdy na ścianie nie są kładzione płytki łazienkowe - inne rozwiązania 

 

A co, jeśli nie płytki łazienkowe? Ceramika nie jest jedynym słusznym wyborem przy decydowaniu o wyglądzie łazienki. Aktualnie coraz odważniej patrzy się na inne rozwiązania, typu drewno czy kamień. Ponadto naprawdę ciekawie prezentują się pomieszczenia, w których podłogę pokrywa glazura, natomiast ściany są pomalowane odpowiednimi rodzajami farb. Oczywiście nie są to pierwsze lepsze farby, ale takie, które produkowane są specjalnie do pomieszczeń wilgotnych i narażonych na przemoczenia.

 

Łazienka, w której płytki łazienkowe są tylko na podłodze, a ściany są pomalowane na pomarańczowo

Na tym zdjęciu płytki łazienkowe są tylko na podłodze, a ściany są pomalowane

 

Luksusowo urządzona łazienka, gdzie płytki łazienkowe są na posadzce, a ściany mają kolor brązowy

Luksusowo urządzona łazienka, w której płytki łazienkowe leżą tylko na posadzce

 

A co, jeśli chcesz po swojemu urządzić łazienkę?

 

Zastanawiając się nad tym, jak będzie prezentowała się twoja łazienka, nie musisz koniecznie kierować się modą. Być może masz własny, najbardziej odpowiadający ci pomysł na miejsce, w którym przecież to przede wszystkim ty i twoi bliscy macie się czuć dobrze. Spędzacie tam czas rano, kiedy trzeba zmyć z oczu resztki snu i wziąć szybki, energetyzujący prysznic oraz wieczorem, kiedy chcecie się wyciszyć po całym dniu i przygotować do snu.  

Jeżeli masz własną wizję, nie wahaj się wcielić jej w życie. Używaj materiałów i kolorów, jakie tylko ci odpowiadają, łącz style, nie zważaj na trendy. Odszukaj pasującego do twoich oczekiwań fachowca, który wykona dobrze prace remontowo-budowlane u ciebie. A jeśli tylko masz wątpliwości, od czego zacząć i jak zaplanować remont łazienki, możesz na przykład skorzystać z pomocy doradcy groond.com.

 

Tekst: Ewa Rumińska

Autorka Ewa Rumińska pełni funkcję redaktora naczelnego bloga groond.com oraz Przyjaciela GROOND

Fot. Pixabay

 

You must be logged in to comment. login or Sign up.