Przytulna i modna sypialnia

Oceń artykuł:
This article is not available for your language.

 

Żeby się dobrze spało

 

 

Urządzanie sypialni

 

 

Sypialnia to szczególne miejsce w domu, które służy przede wszystkim do odpoczynku i snu. Powinna kojarzyć się ze spokojem, przyjemnością i ciepłem. Jednak wiele osób planując, jak ma wyglądać to pomieszczenie, szuka kompromisu pomiędzy przytulnością a modą. Jak zatem urządzić to pomieszczenie tak, aby było ono i modne, i spełniające swoje funkcje? Prace remontowo-budowlane związane z urządzaniem sypialni możesz zlecić sprawdzonemu wykonawcy z groond.com, a jeżeli szukasz inspiracji, możesz również skorzystać z pomocy doradcy - na przykład architekta wnętrz, którego również znajdziesz w serwisie GROOND. Przytulna i modna sypialnia to przecież ważne miejsce w twoim domu i warto urządzić je z rozmysłem.

 

 

Styl skandynawski

 

 

W trwającym sezonie projektanci stawiają na kilka trendów. Jednym z nich jest styl skandynawski. Cechuje go obecność dużej ilości bieli, niewielu detali i drewniane meble, które mogą być w dodatku pobielane i wyglądające na stare – z wyraźnie widocznymi słojami, niejednolite. Ściany pomalowane na biały lub zbliżony do białego kolor, spokojne jasne dodatki takie, jak pościel, zasłonki czy rolety, prosta i uporządkowana przestrzeń dominują w tym stylu. Biel można przełamać kolorem szarym, kremowym, delikatnym niebieskim albo bladozielonym. Ważne są też podłogi. Najlepiej, żeby były one drewniane, mogą być pobielone tak samo, jak meble. Sypialnia skandynawska to także wiele światła – pokój rozświetlać powinno przynajmniej kilka źródeł światła, które daje efekt jasności. Aby dodać wnętrzu ciepła, warto obłożyć łóżko miękkimi poduszkami, czy kocami.

 

 

Jasna sypialnia z wielkimi oknami

Minimalistycznie urządzona sypialnia z elementami stylu skandynawskiego

 

 

Wszechobecny ultra violet

 

 

Architekci wnętrz okrzyknęli kolor ultra violet kolorem roku. Trafił on również do pokojów sypialnych. Stał się obecny nie tylko w postaci dodatków. Styliści podpowiadają, że śmiało można malować nim ściany i rozmaicie go oświetlać. Pokrywa się on z jeszcze inną modą, która obejmuje sufity. Otóż obecnie sufit wcale nie musi być biały. Oprócz kolorów jednolitych pojawiają się na nim widoki nieba, konstelacji, a wszystko to jest bajecznie podświetlane wielopunktowymi spotami na taśmach LED lub kryształkami. Być może modna sypialnia w stylu ultra violet to wybór dla ciebie?

 

 

Fioletowa sypialnia z czarnym łóżkiem

Futurystycznie zaprojektowana modna sypialnia

 

Sypialnia z fioletowymi ścianami i podświetlonym zagłówkiem łóżka

Ultra violet w sypialni

 

 

Modna sypialnia, a inspiracja naturą

 

 

Nie przemija moda na wnętrza urządzane w kolorach i materiałach nawiązujących do natury. Decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważyć wprowadzenie do sypialni elementów drewnianych, kamiennych czy ceglanych. Ściany w stylu natury są pomalowane na różne odcienie brązu, beżu i szarości, podłoga wyłożona panelami lub płytkami w neutralnych kolorach, elementy zielone w detalach – na pościeli, zasłonach okiennych, elementach dekoracyjnych. Prace remontowo-budowlane w takiej sypialni nie będą nastręczały zbyt wielu trudności, natomiast warto poświęcić czas na dobór detali.

 

 

Sypialnia z zielonymi tapetami i poscielą z motywami roslinnymi

Barwy natury w sypialni

 

Sypialnia w kolorach zieleni i brązu

Ciekawy pomysł na urządzenie sypialni w barwach natury

 

 

Mocne kolory

 

 

Pozornie niepasująca do sypialni kolorystyka mocna i energetyczna spotyka się z coraz szerszym uznaniem w oczach projektantów wnętrz. Wybierając pobudzające kolory warto jednak ograniczyć się do umieszczania ich na detalach, a ściany, sufit i podłogę utrzymać w barwach neutralnych, spokojnych.

 

 

Jasna sypialnia z czerwoną pościelą i żółtymi meblami

Sypialnia z detalami w ostrych kolorach

 

 

Przytulna sypialnia

 

 

Nastrój i odpowiednie warunki do snu zapewnia dyskretne, płynące z kilku miejsc oświetlenie. W sypialni dobrze jest zrezygnować z mocnych lamp sufitowych na rzecz ciepłych, rozstawionych po pomieszczeniu lampek. Nierozłącznym elementem przytulnej sypialni są także miękkie pościele, rozrzucone poduszki z naturalnych materiałów, wszelkie koce i narzuty. Ponieważ ma to być pomieszczenie służące do relaksu i odpoczynku, nie warto montować w nim drzwi z prześwitami i przezroczystymi wstawkami. Ten element najlepiej pozostawić jednolity, oddzielający pokój od reszty mieszkania. Jeśli masz wątpliwości, jakie prace remontowo-budowlane powinny zostać wykonane przy urządzaniu twojej sypialni, możesz poszukać inspiracji w groond.com.

 

Bieżące trendy w większości podążają za oczywistym przeznaczeniem sypialni. Łączą aktualną modę z funkcjonalnością i koniecznością zapewnienia wygody i ciepła. Nie ulega wątpliwości, że urządzanie sypialni sprawia ich właścicielom sporo przyjemności, a nagrodą za ich starania będzie posiadanie przytulnego i zapewniającego przyjemne sny wnętrza.

 

Tekst: Ewa Rumińska

Autorka Ewa Rumińska pełni funkcję redaktora naczelnego bloga groond.com oraz Przyjaciela GROOND

Fot. Pixabay.com

 

 

 

 

You must be logged in to comment. login or Sign up.