Trendy na rynku paneli podłogowych

Oceń artykuł:
This article is not available for your language.

 

Panele podłogowe

 

Panele podłogowe najpopularniejszym sposobem urządzania wnętrz

 

Podłoga jest wizytówką wnętrza – co do tego nikt zapewne nie ma wątpliwości. Najpopularniejszym sposobem na urządzenie pięknej podłogi jest zamontowanie na niej paneli. Jakie panele podłogowe wybrać, aby dostosować się do aktualnych trendów i jednocześnie pięknie zaaranżować swoją przestrzeń?

Aktualna moda obejmuje szereg rozwiązań tak różnorodnych, że każdy może wybrać coś dla siebie. Oczywiście jeżeli nie masz pomysłu na to, jak zaaranżować podłogi w domu, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług doradcy groond.com i razem z nim zaplanować prace remontowo-budowlane.

 

Jakie są aktualne trendy na rynku paneli? 

 

Bardzo popularny stał się styl rodem z Afryki – imitacje drewna egzotycznego to teraz świetny pomysł na panele podłogowe. Modne są nawiązania do oryginalnych odcieni drzew: od koloru czerwonego, poprzez musztardowy, aż po odcienie żółtego. Poza tym równie cenione są drewna karmelowe, wenge, czy mahoniowe.

 

panele podłogowe miodowe w pokoju

Ułożone panele podłogowe w kolorze miodowo-musztardowym w mieszkaniu

 

Mocnym trendem stało się również aranżowanie podłóg w odcieniach szarości, a nawet bieli, gdzie przodują panele z nierównomiernym zabarwieniem, jakby przetarte, spod których prześwituje drewno. Najczęściej wybierany typ drzew to dąb we wszelkich odcieniach, a także jesion.

 

Położone panele podłogowe - odcienie szarości

Gotowa podłoga w odcieniach szarości - panele podłogowe

 

Zauważalną tendencją przy remontach podłóg jest wybór niekonwencjonalnych rozmiarów paneli. Coraz częściej są one wydłużone, szersze, przyjmują kształty kwadratów, modny jest wzór w jodełkę lub heksagonalny. Producenci prześcigają się w projektowaniu form do złudzenia przypominających naturalny parkiet, z efektem lekkiego postarzenia. Widać łączenia, fugi, przecierane brzegi. Jeżeli chodzi o styl zdobienia, to góruje natura: na czasie są widoczne sęki, usłojenie, a nawet dziury jak po kornikach. 

 

Wzór paneli podłogowych z widocznym usłojeniem - sęki.

Wzór - panele podłogowe ze śladami usłojenia


panele podłogowe z wzorem sęków drzewnych

Wzór - panele podłogowe z widocznymi sękami

 

Renesans przeżywają też podłogi winylowe. Pod stopami wydają się ciepłe i wygodne, przy czym doskonale naśladują wzornictwem typowe panele podłogowe. Jeżeli projektowane wnętrze nastręcza trudności w położeniu zwykłych paneli, winyl będzie doskonałym wyborem. W dodatku prace remontowo-budowlane nie zajmą w tym przypadku wiele czasu.

 

Winyl imitujący panele podłogowe

Podłoga winylowa, która doskonale imituje panele podłogowe

 

Niezależnie od tego, jaki typ podłogi wybierzesz, jej wygląd będzie zależał w dużym stopniu od jakości montażu. Dlatego już zawczasu warto zadbać o wybór wykwalifikowanego wykonawcy, który należycie zainstaluje wybrany przez ciebie produkt. Jeśli zrobi to prawidłowo, podłoga długo będzie cieszyć twoje oczy swoim niepowtarzalnym, pięknym wyglądem. Jeżeli szukasz sprawdzonego fachowca, zajrzyj na przykład na stronę serwisu groond.com - tam z pewnością znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy wykonają zlecone przez ciebie prace remontowo-budowlane.

 

Tekst: Ewa Rumińska

Autorka Ewa Rumińska pełni funkcję redaktora naczelnego bloga groond.com oraz Przyjaciela GROOND

Fot. Pixabay

 

You must be logged in to comment. login or Sign up.